VS-110RKI40
DigiKeys produktnummer
VS-110RKI40GI-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-110RKI40
Beskrivning
SCR 400V 172A TO-209AC (TO-94)
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
SCR 400 V 172 A Standardåterställning Chassi, montering med fäststift TO-209AC (TO-94)
Kategori
Ström - hållström (Ih) (max)
200 mA
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Ström - off-läge (max)
20 mA
Förpackning
Bulk
Ström - transient stötpuls 50, 60 Hz (Itsm)
2080A, 2180A
Artikelstatus
Aktiv
SCR-typ
Standardåterställning
Spänning - av-läge
400 V
Arbetstemperatur
-40°C-140°C
Spänning - gate-tröskelspänning (Vgt) (max)
2 V
Monteringstyp
Chassi, montering med fäststift
Ström - gate-trigger (Igt) (max)
120 mA
Inkapsling/låda
TO-209AC, TO-94-4, pinnskruv
Spänning - på-läge (Vtm) (max)
1.57 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-209AC (TO-94)
Ström - on-läge (It (AV)) (max)
110 A
Basproduktens nummer
Ström - on-läge (It (RMS)) (max)
172 A