Bilden för VS-10MQ040NTRPBF är inte tillgänglig
VS-10MQ040NTRPBF
DigiKeys produktnummer
10MQ040NPBFTR-ND - Remsa och spole (TR)
10MQ040NPBFCT-ND - Remsbit (CT)
10MQ040NPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-10MQ040NTRPBF
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 40V 1A DO214AC
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 40 V 1A Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
500 µA @ 40 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ Vr, F
38pF vid 10V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Leverantörens enhetsförpackning
DO-214AC (SMA)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
540 mV @ 1 A