VS-10ERH02HM3/I
DigiKeys produktnummer
112-VS-10ERH02HM3/ITR-ND - Remsa och spole (TR)
112-VS-10ERH02HM3/ICT-ND - Remsbit (CT)
112-VS-10ERH02HM3/IDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-10ERH02HM3/I
Beskrivning
RECTIFIER, FRED, 10A, 200V, HYPE
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 200 V 10A Ytmontering, vätbar sida DFN6546A
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Omvänd återhämtningstid (trr)
25 ns
Serie
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 200 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Monteringstyp
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
200 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
10A
Leverantörens enhetsförpackning
DFN6546A
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 10 A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-175°C