VS-10BQ060HM3/5BT
DigiKeys produktnummer
112-VS-10BQ060HM3/5BTTR-ND - Remsa och spole (TR)
112-VS-10BQ060HM3/5BTCT-ND - Remsbit (CT)
112-VS-10BQ060HM3/5BTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-10BQ060HM3/5BT
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO214AA
Detaljerad beskrivning
Dioder 60 V 1A Ytmontering DO-214AA (SMB)
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 µA @ 60 V
Tillv.
Kapacitans @ Vr, F
80pF vid 5V, 1MHz
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
60 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
490 mV @ 1 A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)