VS-10BQ015HM3/5BT
DigiKeys produktnummer
112-VS-10BQ015HM3/5BTTR-ND - Remsa och spole (TR)
112-VS-10BQ015HM3/5BTCT-ND - Remsbit (CT)
112-VS-10BQ015HM3/5BTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-10BQ015HM3/5BT
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 15V 1A DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 15 V 1A Ytmontering DO-214AA (SMB)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VS-10BQ015HM3/5BT Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
500 µA @ 15 V
Tillv.
Kapacitans @ Vr, F
390pF vid 5V, 1MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Monteringstyp
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
15 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Leverantörens enhetsförpackning
DO-214AA (SMB)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
330 mV @ 1 A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-125°C
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)