VS-100MT160PBPBF
DigiKeys produktnummer
VS-100MT160PBPBF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-100MT160PBPBF
Beskrivning
BRIDGE RECT 3P 1.6KV 100A 7-MTPB
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Brygglikriktare Three Phase Standard 1.6 kV Chassimontering 7-MTPB
Kategori
Ström - likriktat medelvärde (Io)
100 A
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.51 V @ 100 A
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
-40°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Chassimontering
Diodtyp
Three Phase
Inkapsling/låda
7-MTPB
Teknologi
Standard
Leverantörens enhetsförpackning
7-MTPB
Spänning - toppback (max)
1.6 kV