VMMBZ16C1HD1HG3-08
DigiKeys produktnummer
112-VMMBZ16C1HD1HG3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-VMMBZ16C1HD1HG3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-VMMBZ16C1HD1HG3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VMMBZ16C1HD1HG3-08
Beskrivning
TVS DIODE 14VWM 27VC DFN10062A
Tillverkarens standardleveranstid
74 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
27V Klämma 700mA Ipp TVS - dioder Ytmontering DFN1006-2A
Kategori
Effekt - toppuls
16W
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
29pF vid 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Enkelriktade kanaler
1
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
14V (max.)
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - genombrott (min)
15,2V
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1006)
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
27V
Leverantörens enhetsförpackning
Ström - toppuls (10/1000 µs)
700mA