VIT30L60C-E3/4W
DigiKeys produktnummer
VIT30L60C-E3/4WGI-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VIT30L60C-E3/4W
Beskrivning
DIODE ARR SCHOTT 60V 15A TO262AA
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 60 V 15A Genomgående hål TO-262-3 långa stift, I2PAK, TO-262AA
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VIT30L60C-E3/4W Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
600 mV @ 15 A
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Förpackning
Rör
Ström - läckström @ Vr
4 mA @ 60 V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-150°C
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Genomgående hål
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
TO-262-3 långa stift, I2PAK, TO-262AA
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
60 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-262AA
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
15A