VGSOT36-HG3-08
DigiKeys produktnummer
112-VGSOT36-HG3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-VGSOT36-HG3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-VGSOT36-HG3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VGSOT36-HG3-08
Beskrivning
TVS DIODE 36VWM 71VC SOT233
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
71V Klämma 5,6A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SOT-23-3
Kategori
Effekt - toppuls
400W
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
45pF vid 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Enkelriktade kanaler
1
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
36V (max.)
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - genombrott (min)
39V
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
71V
Leverantörens enhetsförpackning
Ström - toppuls (10/1000 µs)
5,6A (8/20µs)