VGSOT24C-HG3-08
DigiKeys produktnummer
112-VGSOT24C-HG3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-VGSOT24C-HG3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-VGSOT24C-HG3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VGSOT24C-HG3-08
Beskrivning
TVS DIODE 24VWM 46VC SOT233
Detaljerad beskrivning
46V Klämma 8,4A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SOT-23-3
Kategori
Effekt - toppuls
400W
Kapacitans @ frekvens
65pF vid 1MHz
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Enkelriktade kanaler
2
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
24V (max.)
Spänning - genombrott (min)
27V
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
46V
Leverantörens enhetsförpackning
Ström - toppuls (10/1000 µs)
8,4A (8/20µs)