VGSOT22-HG3-18
DigiKeys produktnummer
112-VGSOT22-HG3-18TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-VGSOT22-HG3-18CT-ND - Remsbit (CT)
112-VGSOT22-HG3-18DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VGSOT22-HG3-18
Beskrivning
22V;IR=1UA;IP=9.4A;P=400W;CD=85P
Detaljerad beskrivning
41V Klämma 9,4A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SOT-23-3
Kategori
Effekt - toppuls
400W
Kapacitans @ frekvens
70pF vid 1MHz
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Enkelriktade kanaler
1
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
22V (max.)
Spänning - genombrott (min)
25,1V
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
41V
Leverantörens enhetsförpackning
Ström - toppuls (10/1000 µs)
9,4A (8/20µs)