VGSOT15-G3-18
DigiKeys produktnummer
112-VGSOT15-G3-18TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-VGSOT15-G3-18CT-ND - Remsbit (CT)
112-VGSOT15-G3-18DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VGSOT15-G3-18
Beskrivning
TVS DIODE 15VWM 28.8VC SOT233
Detaljerad beskrivning
28,8V Klämma 15,5A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SOT-23-3
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
15,5A (8/20µs)
Tillv.
Effekt - toppuls
450W
Aktiv
Tillämpningar
General Purpose
Kapacitans @ frekvens
100pF vid 1MHz
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
15V (max.)
Spänning - genombrott (min)
16,5V
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
28,8V