VGSOT12-G3-08
DigiKeys produktnummer
112-VGSOT12-G3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-VGSOT12-G3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-VGSOT12-G3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VGSOT12-G3-08
Beskrivning
TVS DIODE 12VWM 26VC SOT23-3
Detaljerad beskrivning
26V Klämma 18,5A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SOT-23-3
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
18,5A (8/20µs)
Tillv.
Effekt - toppuls
480W
Aktiv
Tillämpningar
General Purpose
Kapacitans @ frekvens
115pF vid 1MHz
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
12V (max.)
Spänning - genombrott (min)
13,5V
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
26V