VGSOT08-G3-18
DigiKeys produktnummer
112-VGSOT08-G3-18TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-VGSOT08-G3-18CT-ND - Remsbit (CT)
112-VGSOT08-G3-18DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VGSOT08-G3-18
Beskrivning
TVS DIODE 8VWM 18VC SOT233
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
18V Klämma 28A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SOT-23-3
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
28A (8/20µs)
Tillv.
Effekt - toppuls
500W
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Nätmatningsskydd
Nej
Artikelstatus
Aktiv
Tillämpningar
General Purpose
Typ
Zener
Kapacitans @ frekvens
175pF vid 1MHz
Enkelriktade kanaler
1
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
8V (max.)
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - genombrott (min)
9V
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
18V