VESD33C1-HD1HG3-08
DigiKeys produktnummer
112-VESD33C1-HD1HG3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-VESD33C1-HD1HG3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-VESD33C1-HD1HG3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VESD33C1-HD1HG3-08
Beskrivning
TVS DIODE 33VWM 62.5V DFN10062A
Tillverkarens standardleveranstid
74 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
62,5V Klämma 1,6A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering DFN1006-2A
Kategori
Effekt - toppuls
100W
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
15pF vid 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Enkelriktade kanaler
1
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
33V (max.)
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - genombrott (min)
37V
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1006)
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
62,5V
Leverantörens enhetsförpackning
Ström - toppuls (10/1000 µs)
1,6A (8/20µs)