VESD33C1-02VHG3-08
DigiKeys produktnummer
VESD33C1-02VHG3-08GITR-ND - Remsa och spole (TR)
VESD33C1-02VHG3-08GICT-ND - Remsbit (CT)
VESD33C1-02VHG3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VESD33C1-02VHG3-08
Beskrivning
TVS DIODE 33VWM 62.5VC SOD523
Tillverkarens standardleveranstid
36 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
62,5V Klämma 1,6A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SOD-523
Kategori
Effekt - toppuls
100W
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
15pF vid 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Enkelriktade kanaler
1
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
33V (max.)
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - genombrott (min)
35,5V
Inkapsling/låda
SC-79, SOD-523
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
62,5V
Leverantörens enhetsförpackning
Ström - toppuls (10/1000 µs)
1,6A (8/20µs)