VCAN24A2-HT5HG3-08
DigiKeys produktnummer
112-VCAN24A2-HT5HG3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-VCAN24A2-HT5HG3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-VCAN24A2-HT5HG3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VCAN24A2-HT5HG3-08
Beskrivning
TVS DIODE 24VWM 35VC DFN11103A
Tillverkarens standardleveranstid
74 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
35V Klämma 2,5A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering, vätbar sida DFN1110-3A
Kategori
Effekt - toppuls
100W
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
7,8pF vid 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Enkelriktade kanaler
2
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
24V (max.)
Monteringstyp
Ytmontering, vätbar sida
Spänning - genombrott (min)
26,5V
Inkapsling/låda
3-XDFN exponerad kontaktyta
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
35V
Leverantörens enhetsförpackning
Ström - toppuls (10/1000 µs)
2,5A (8/20µs)