VCAN16A2-03GHE3A18
DigiKeys produktnummer
112-VCAN16A2-03GHE3A18TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VCAN16A2-03GHE3A18
Beskrivning
TVS DIODE 16VWM 28VC SOT323
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
28V Klämma 5A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SOT-323
Kategori
Effekt - toppuls
140W
Kapacitans @ frekvens
16,7pF vid 1MHz
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Dubbelriktade kanaler
2
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
16V (max.)
Spänning - genombrott (min)
17,1V
Inkapsling/låda
SC-70, SOT-323
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
28V
Leverantörens enhetsförpackning
Ström - toppuls (10/1000 µs)
5A (8/20µs)