VBT30L60C-E3/4W
DigiKeys produktnummer
112-VBT30L60C-E3/4W-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VBT30L60C-E3/4W
Beskrivning
DIODE ARR SCHOTT 60V 15A TO263AB
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 60 V 15A Ytmontering TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
600 mV @ 15 A
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Serie
Ström - läckström @ Vr
4 mA @ 60 V
Förpackning
Rör
Arbetstemperatur - koppling
150°C (max.)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Inkapsling/låda
TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
Teknologi
Schottky
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263AB (D2PAK)
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
60 V
Basproduktens nummer
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
15A