V8KM60DUHM3/H
DigiKeys produktnummer
V8KM60DUHM3/HGITR-ND - Remsa och spole (TR)
V8KM60DUHM3/HGICT-ND - Remsbit (CT)
V8KM60DUHM3/HGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
V8KM60DUHM3/H
Beskrivning
DIODE ARRAY SCHOT 60V 8A FLATPAK
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 2 oberoende 60 V 8A Ytmontering 8-PowerTDFN
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Ström - läckström @ Vr
300 µA @ 60 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-175°C
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Diodkonfiguration
2 oberoende
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Schottky
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
60 V
Inkapsling/låda
8-PowerTDFN
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
8A
Leverantörens enhetsförpackning
FlatPAK 5x6 (dubbel)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
640 mV @ 4 A