V60DM45CHM3/I
DigiKeys produktnummer
V60DM45CHM3/IGITR-ND - Remsa och spole (TR)
V60DM45CHM3/IGICT-ND - Remsbit (CT)
V60DM45CHM3/IGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
V60DM45CHM3/I
Beskrivning
DIODE ARR SCHOTT 45V 30A TO263AC
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 45 V 30A Ytmontering TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), variant
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
V60DM45CHM3/I Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Ström - läckström @ Vr
1.1 mA @ 45 V
Serie
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Ytmontering
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), variant
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
45 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263AC (SMPD)
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
30A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
680 mV @ 30 A