V60D120C-M3/I
DigiKeys produktnummer
V60D120C-M3/IGITR-ND - Remsa och spole (TR)
V60D120C-M3/IGICT-ND - Remsbit (CT)
V60D120C-M3/IGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
V60D120C-M3/I
Beskrivning
DIODE ARRAY SCHOTT 120V 30A SMPD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 120 V 30A Ytmontering TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), variant
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
960 mV @ 30 A
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Serie
Ström - läckström @ Vr
800 µA @ 120 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Inkapsling/låda
TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), variant
Teknologi
Schottky
Leverantörens enhetsförpackning
SMPD
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
120 V
Basproduktens nummer
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
30A