V40PWM45C-M3/I
DigiKeys produktnummer
V40PWM45C-M3/IGITR-ND - Remsa och spole (TR)
V40PWM45C-M3/IGICT-ND - Remsbit (CT)
V40PWM45C-M3/IGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
V40PWM45C-M3/I
Beskrivning
DIODE ARR SCHOT 45V 20A SLIMDPAK
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 45 V 20A Ytmontering TO-252-3, DPAK (2 stift + flik), SC-63
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Ström - läckström @ Vr
400 µA @ 45 V
Serie
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Ytmontering
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
TO-252-3, DPAK (2 stift + flik), SC-63
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
45 V
Leverantörens enhetsförpackning
SlimDPAK
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
20A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
670 mV @ 20 A