V40DL45BP-M3/I
DigiKeys produktnummer
V40DL45BP-M3/IGITR-ND - Remsa och spole (TR)
V40DL45BP-M3/IGICT-ND - Remsbit (CT)
V40DL45BP-M3/IGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
V40DL45BP-M3/I
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 45V 40A TO263AC
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 45 V 40A Ytmontering TO-263AC (SMPD)
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
660 mV @ 40 A
Tillv.
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Serie
Ström - läckström @ Vr
5 mA @ 45 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263AC (SMPD)
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
45 V
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-150°C
Ström - likriktat medelvärde (Io)
40A