V40100CI-M3/P
DigiKeys produktnummer
112-V40100CI-M3/P-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
V40100CI-M3/P
Beskrivning
DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO220AB
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 100 V 20A Genomgående hål TO-220-3
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
700 mV @ 20 A
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Serie
Ström - läckström @ Vr
1 mA @ 100 V
Förpackning
Rör
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Inkapsling/låda
TO-220-3
Teknologi
Schottky
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220AB
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Basproduktens nummer
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
20A