V30K170HM3/I är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Dioder 170 V 3,4A Ytmontering FlatPAK (5x6)
V30K170HM3/I
DigiKeys produktnummer
112-V30K170HM3/ITR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
V30K170HM3/I
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 170V 3.4A FLATPAK
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
150 µA @ 170 V
Tillv.
Kapacitans @ Vr, F
1250pF vid 4V, 1MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Monteringstyp
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
170 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
3,4A
Leverantörens enhetsförpackning
FlatPAK (5x6)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.04 V @ 30 A
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-165°C
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)