V30K170-M3/H
DigiKeys produktnummer
112-V30K170-M3/HTR-ND - Remsa och spole (TR)
112-V30K170-M3/HCT-ND - Remsbit (CT)
112-V30K170-M3/HDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
V30K170-M3/H
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 170V 3.4A FLATPAK
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 170 V 3,4A Ytmontering FlatPAK (5x6)
Kategori
Ström - läckström @ Vr
150 µA @ 170 V
Tillv.
Kapacitans @ Vr, F
1250pF vid 4V, 1MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Monteringstyp
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
170 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
3,4A
Leverantörens enhetsförpackning
FlatPAK (5x6)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.04 V @ 30 A
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-165°C
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)