V20PWM10CHM3/I
DigiKeys produktnummer
V20PWM10CHM3/IGITR-ND - Remsa och spole (TR)
V20PWM10CHM3/IGICT-ND - Remsbit (CT)
V20PWM10CHM3/IGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
V20PWM10CHM3/I
Beskrivning
DIODE ARR SCHOTTKY 100V SLIMDPAK
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 100 V 10A Ytmontering TO-252-3, DPAK (2 stift + flik), SC-63
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
V20PWM10CHM3/I Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Ström - läckström @ Vr
150 µA @ 100 V
Serie
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Ytmontering
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
TO-252-3, DPAK (2 stift + flik), SC-63
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
SlimDPAK
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
10A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
820 mV @ 10 A