V15KM120C-M3/I
DigiKeys produktnummer
112-V15KM120C-M3/ITR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
V15KM120C-M3/I
Beskrivning
DIODE ARR SCHOTTKY 120V FLATPAK
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 120 V 4,2A Ytmontering 8-PowerTDFN
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Ström - läckström @ Vr
600 µA @ 120 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-175°C
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Schottky
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
120 V
Inkapsling/låda
8-PowerTDFN
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
4,2A
Leverantörens enhetsförpackning
FlatPAK (5x6)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
830 mV @ 7.5 A