V15KL45CHM3/H
DigiKeys produktnummer
112-V15KL45CHM3/HTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
V15KL45CHM3/H
Beskrivning
DIODE ARR SCHOT 45V 5.6A FLATPAK
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 45 V 5,6A Ytmontering 8-PowerTDFN
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Ström - läckström @ Vr
2 mA @ 45 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Schottky
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
45 V
Inkapsling/låda
8-PowerTDFN
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
5,6A
Leverantörens enhetsförpackning
FlatPAK (5x6)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
540 mV @ 7.5 A