V10D60C-M3/I
DigiKeys produktnummer
V10D60C-M3/IGITR-ND - Remsa och spole (TR)
V10D60C-M3/IGICT-ND - Remsbit (CT)
V10D60C-M3/IGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
V10D60C-M3/I
Beskrivning
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V 5A SMPD
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 60 V 5A Ytmontering TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), variant
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
700 mV @ 5 A
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Serie
Ström - läckström @ Vr
700 µA @ 60 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Inkapsling/låda
TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), variant
Teknologi
Schottky
Leverantörens enhetsförpackning
SMPD
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
60 V
Basproduktens nummer
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
5A