UF4004-M3/54
DigiKeys produktnummer
112-UF4004-M3/54TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-UF4004-M3/54CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UF4004-M3/54
Beskrivning
DIODE STANDARD 400V 1A DO204AL
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 400 V 1A Genomgående hål DO-204AL (DO-41)
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
50 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
10 µA @ 400 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Kapacitans @ Vr, F
17pF vid 4V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
400 V
Leverantörens enhetsförpackning
DO-204AL (DO-41)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 1 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)