TZX3V9B-TR
DigiKeys produktnummer
112-TZX3V9B-TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-TZX3V9B-TRCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TZX3V9B-TR
Beskrivning
DIODE ZENER 3.9V 500MW DO204AH
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 3.9 V 500 mW Genomgående hål DO-204AH (DO-35)
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.5 V @ 200 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW
Leverantörens enhetsförpackning
DO-204AH (DO-35)
Impedans (max) (Zzt)
100 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 1 V