TZMC22-M-08 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 13 266
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Similar
Microchip Technology
Similar
Microchip Technology
I lager: 459
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
Nexperia USA Inc.
I lager: 99
Nexperia USA Inc.
Dioder - zener 22 V 500 mW ±5% Ytmontering SOD-80 MiniMELF
TZMC22-M-08
DigiKeys produktnummer
TZMC22-M-08-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TZMC22-M-08
Beskrivning
DIODE ZENER 22V 500MW SOD80
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 16 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.5 V @ 200 mA
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW
Impedans (max) (Zzt)
55 Ohms