TZMB4V7-GS08
DigiKeys produktnummer
TZMB4V7-GS08GITR-ND - Remsa och spole (TR)
TZMB4V7-GS08GICT-ND - Remsbit (CT)
TZMB4V7-GS08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TZMB4V7-GS08
Beskrivning
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD80
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 4.7 V 500 mW ±2% Ytmontering SOD-80 MiniMELF
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TZMB4V7-GS08 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - läckström @ Vr
500 nA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.5 V @ 200 mA
Serie
Arbetstemperatur
175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-80 MiniMELF
Impedans (max) (Zzt)
80 Ohms