TLZ5V1B-GS08
DigiKeys produktnummer
112-TLZ5V1B-GS08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-TLZ5V1B-GS08CT-ND - Remsbit (CT)
112-TLZ5V1B-GS08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TLZ5V1B-GS08
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD80
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.1 V 500 mW Ytmontering SOD-80 MiniMELF
Kategori
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.5 V @ 200 mA
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Effekt - max
500 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
20 Ohms