TLZ12A-GS08
DigiKeys produktnummer
112-TLZ12A-GS08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-TLZ12A-GS08CT-ND - Remsbit (CT)
112-TLZ12A-GS08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TLZ12A-GS08
Beskrivning
DIODE ZENER 12V 500MW SOD80
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 12 V 500 mW Ytmontering SOD-80 MiniMELF
Kategori
Ström - läckström @ Vr
40 nA @ 10.6 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.5 V @ 200 mA
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-80 MiniMELF
Effekt - max
500 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
12 Ohms