T15B16CAHM3/I
DigiKeys produktnummer
112-T15B16CAHM3/ITR-ND - Remsa och spole (TR)
112-T15B16CAHM3/ICT-ND - Remsbit (CT)
112-T15B16CAHM3/IDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T15B16CAHM3/I
Beskrivning
DIODE, TVS, 1.5KW, 16V, BIDIRECT
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
22,5V Klämma 68,9A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
68,9A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-185°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
13,6V
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - genombrott (min)
15,2V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
22,5V