SMZJ3802BHM3/I
DigiKeys produktnummer
SMZJ3802BHM3/I-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMZJ3802BHM3/I
Beskrivning
DIODE ZENER 36V 1.5W DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 36 V 1.5 W ±5% Ytmontering DO-214AA (SMB)
Kategori
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 27.4 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
1.5 W
Leverantörens enhetsförpackning
DO-214AA (SMB)
Impedans (max) (Zzt)
38 Ohms