SMPC26A-M3/87A
DigiKeys produktnummer
SMPC26A-M3/87A-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMPC26A-M3/87A
Beskrivning
TVS DIODE 26VWM 42.1VC TO277A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
42,1V Klämma 35,6A Ipp TVS - dioder Ytmontering TO-277A (SMPC)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
35,6A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
TO-277, 3-PowerDFN
Spänning - backspänning (typ)
26V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
28,9V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
42,1V