SMPC18A-M3/87A
DigiKeys produktnummer
112-SMPC18A-M3/87ATR-ND - Remsa och spole (TR)
112-SMPC18A-M3/87ACT-ND - Remsbit (CT)
112-SMPC18A-M3/87ADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMPC18A-M3/87A
Beskrivning
TVS DIODE 18VWM 29.2VC TO277A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
29,2V Klämma 51,4A Ipp TVS - dioder Ytmontering TO-277A (SMPC)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
51,4A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
TO-277, 3-PowerDFN
Spänning - backspänning (typ)
18V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
20V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
29,2V