SMF16A-HE3-08 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 204
Datablad
Similar
Eaton - Electronics Division
I lager: 0
Datablad
26V Klämma 7,7A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-219AB (SMF)
DO-219AB SFM
SMF16A-HE3-08
DigiKeys produktnummer
SMF16A-HE3-08-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMF16A-HE3-08
Beskrivning
TVS DIODE 16VWM 26VC DO219AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Effekt - toppuls
200W
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Serie
Kapacitans @ frekvens
343pF vid 1MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-65°C-175°C (TJ)
Artikelstatus
Föråldrad
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
16V
Inkapsling/låda
DO-219AB
Spänning - genombrott (min)
17,8V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
26V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
7,7A