SMCJ7.5A-E3/57T
DigiKeys produktnummer
SMCJ7.5A-E3/57TGITR-ND - Remsa och spole (TR)
SMCJ7.5A-E3/57TGICT-ND - Remsbit (CT)
SMCJ7.5A-E3/57TGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ7.5A-E3/57T
Beskrivning
TVS DIODE 7.5VWM 12.9V DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12,9V Klämma 116,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
116,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - backspänning (typ)
7,5V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
8,33V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
12,9V