SMCJ60CAHE3/57T är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 1 740
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Comchip Technology
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
Diodes Incorporated
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Comchip Technology
Similar
96,8V Klämma 15,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SMCJ60CAHE3/57T
DigiKeys produktnummer
SMCJ60CAHE3/57T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ60CAHE3/57T
Beskrivning
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SMCJ60CAHE3/57T Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
15,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
60V
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - genombrott (min)
66,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
96,8V