SMCJ60A-M3/9AT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Microchip Technology
I lager: 0
Datablad
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 0
Datablad
Similar
Diotec Semiconductor
Littelfuse Inc.
I lager: 486
YAGEO
YAGEO
I lager: 500
Littelfuse Inc.
I lager: 731
Bourns Inc.
96,8V Klämma 15,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
DO-214AB, SMC
SMCJ60A-M3/9AT
DigiKeys produktnummer
SMCJ60A-M3/9AT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ60A-M3/9AT
Beskrivning
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
15,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - backspänning (typ)
60V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
66,7V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
96,8V