SMCJ6.5CAHE3/57T är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 1 059
Datablad
Direkt
I lager: 3 455
Datablad
Diodes Incorporated
Microchip Technology
Taiwan Semiconductor Corporation
Comchip Technology
Uppgradering
Littelfuse Inc.
I lager: 360
Uppgradering
Bourns Inc.
Littelfuse Inc.
Similar
Central Semiconductor Corp
Similar
Central Semiconductor Corp
I lager: 254
STMicroelectronics
STMicroelectronics
11,2V Klämma 133,9A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SMCJ6.5CAHE3/57T
DigiKeys produktnummer
SMCJ6.5CAHE3/57T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ6.5CAHE3/57T
Beskrivning
TVS DIODE 6.5VWM 11.2V DO214AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SMCJ6.5CAHE3/57T Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
133,9A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
6,5V
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - genombrott (min)
7,22V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
11,2V