SMCJ51AHM3/H är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Datablad
82,4V Klämma 18,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
DO-214AB, SMC
SMCJ51AHM3/H
DigiKeys produktnummer
SMCJ51AHM3/H-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ51AHM3/H
Detaljerad beskrivning
Kategori
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Serie
Tillämpningar
Telekom
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
51V
Spänning - genombrott (min)
56,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
82,4V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
18,2A