SMCJ51AHE3/9AT är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
I lager: 3 537
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
Similar
Central Semiconductor Corp
Littelfuse Inc.
I lager: 396
Littelfuse Inc.
YAGEO
YAGEO
Microchip Technology
Bourns Inc.
Microchip Technology
82,4V Klämma 18,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SMCJ51AHE3/9AT
DigiKeys produktnummer
SMCJ51AHE3/9AT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ51AHE3/9AT
Beskrivning
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
18,2A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
51V
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - genombrott (min)
56,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
82,4V