SMCJ48CAHE3/57T är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 1 740
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Central Semiconductor Corp
Taiwan Semiconductor Corporation
Bourns Inc.
Littelfuse Inc.
Diodes Incorporated
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Similar
Panjit International Inc.
Similar
77,4V Klämma 19,4A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SMCJ48CAHE3/57T
DigiKeys produktnummer
SMCJ48CAHE3/57T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ48CAHE3/57T
Beskrivning
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SMCJ48CAHE3/57T Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
19,4A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
48V
Spänning - genombrott (min)
53,3V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
77,4V