SMCJ40CAHE3/57T är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 1 507
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Taiwan Semiconductor Corporation
Bourns Inc.
Similar
I lager: 44
Diodes Incorporated
STMicroelectronics
64,5V Klämma 23,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SMCJ40CAHE3/57T
DigiKeys produktnummer
SMCJ40CAHE3/57T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ40CAHE3/57T
Beskrivning
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
23,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
40V
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - genombrott (min)
44,4V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
64,5V